Reference

aneb co o nás říkají bývalí studenti

caret-down caret-up caret-left caret-right
Hana Kasperlíková absolventka kurzu Instruktor jógy v Brně
Milá Alice a Eleno, ozývám se po trochu delší době, a to schválně, protože jsem chtěla nechat uležet ty extrémně pozitivní emoce z proběhlého kurzu. Nicméně i po této době hodnotím celý kurz jako naprosto úžasný.Nicméně i po této době hodnotím celý kurz jako naprosto úžasný. A na té vysoké kvalitě máte jednoznačně zásluhu vy dvě. Velmi oceňuji vaši schopnost vysvětlit principy pohybu, v podstatě jsem poprvé v životě pochopila, co je stabilizační systém. Vedení vašich lekcí bylo naprosto jasné, systematické a inspirativní. Velmi příjemná mi byla i vaše lidská stránka. Je z Vás cítit velká pokora a poctivost, s kterými k józe přistupujete. I z tohoto důvodu byla naše skupina tak harmonická, přinesly jste nám opravdu pozitivní klima. Co se týká ještě kurzu jako takového (který jinak opravdu hodnotím velmi kladně), slušel by mu větší rozsah. Při vaši preciznosti, se kterou věci vysvětlujete, by bylo vhodných více seminářů. Je mi ovšem jasné, že to není dost možné a že navíc toto ani nemůžete ovlivnit. Jsem ráda, že jsem vás obě poznala. Je skvělé vidět, že jsou na správných místech správní lidé.
Martina Williams reprezentantka v plážovém volejbalu

Učitel jógy

Už jsem si u Improve Academy dělala kurzy Kondičního trenéra a Nutričního poradce a musím říct, že kurz instruktora jógy mě obohatil ještě mnohem více.
Naučila jsem se nejen jak vést lekce jógy, ale také o spirituální a duchovní stránce jógy. Chtěla jsem se dozvědět více o energiích a o čakrách v těle  a to se mi vyplnilo.
Učitel Čestmír má velmi lidský a pozitivní přístup k výuce a jeho povídání jsem moc ráda poslouchala.
Jóga je něco, co zařazuji nejen do mé každodenní rozcvičky před tréninkem, nebo k posílení těla, ale i způsob myšlení a jednání.
Děkuji Improve Academy za další rozšíření obzorů. Mohu jen doporučit.

Mgr. Iveta Dědková absolventka Učitel jógy v Ostravě
Absolvovala jsem kurz Instruktora jógy v Ostravě v létě 2019. Učím se těšit se a nemít velká očekávání, ale v tomto případě, i kdybych je měla, daleko by je to přesáhlo. Ano, naučili jsme se správně provádět mnohé ásany, zaměřili se na jejich přínosy a kontraindikace, na to, jak poskládat kvalitní hodinu jógy. Ano, zaměřili jsme se na anatomii, ajurvédu. Ano, dozvěděli jsme se toho spoustu o filozofii jógy, její historii a kořenech. Zpívali jsme mantry a řešili názvy pozic v sanskrtu. To by se do běžných očekávání nejspíše vešlo. ALE ! V Ostravě jsem prožila (a Vy jistě můžete také - pokud si to dovolíte) transformační zážitky, které otevíraly nejen oči, ale i srdce. Zkušenosti, které bych nevyčetla ve skriptech, a které jsem sama měla možnost si osahat v podobě sádhan a úkolů na dané období, jsou velmi přínosné nejen pro mou osobní praxi či praxi lektorky jógy, ale hlavně pro to, abych mohla žít můj život v pravdě, lásce a v souladu. Děkuji!
Drahomíra Marko absolventka kurzu Instruktor jógy v Brně
Ahoj Alice, znáš přece úsloví: Jaký hospodář, takový dvoreček. Z mé životní praxe doznávám, že to platí. Prostě měly jsme skvělé vedení, nejen po stránce odborné, ale i lidské. A to je, myslím, Tvá obrovská zásluha.  Celý program, včetně všech, Tebou pozvaných, lektorů byl sestaven mistrovskou rukou. 1) Informace (a nebylo jich málo), které jsme dostávaly, byly předávány po kouscích tak, aby nezahltily náš systém. (Já osobně jsem velmi dobře hodnotila, že byly i opakovány. 2) Každý z vás  lektorů měl svou práci rád, žil ji a měl co předat. 3) Hodnotím i osobní prostor pro všechny a vzájemný respekt i přes  názorovou různost, která mě vždy obohatí. Bez přehánění -  Takto jemně utkat program a vytvořit na něm výše zmíněnou atmosféru  zvládne jen skutečný virtuos. S pozdravem a přáním pěkného začátku podzimu Drahomíra
Renata Černá absolventka kurzu Instruktor jógy
Kurz instruktor jógy u Improve Academy v Praze mi pomohl posunout se v józe dál, více než jsem očekávala. Nejdříve jsem chtěla kurz absolvovat pouze pro sebe a zlepšit své znalosti a dovednosti ohledně jógy. Na tomto kurzu jsem ale měla možnost vyzkoušet si vést lekce pod dohledem pana učitele Čestmíra Potočka. Proto jsem se rozhodla, že chci své zkušenosti s radostí předávat dál. Kurz pod vedením pana Čestmíra Potočka doporučuji všem, a to nejen pro jeho milý a vstřícný přístup, ale také proto, že je zde možnost vyzkoušení si vedení lekce a to je myslím si velmi dobrá zkušenost. Nyní se po absolvování kurzu instruktor jógy věnuji lektorování individuálních kurzů a do budoucna připravuji vlastní kurzy jógy pro veřejnost.
PhDr. et Mgr. Hana Zamastilová absolventka kurzu Instruktor jógy
Kurz Instruktora jógy se mi velmi líbil. Pánové Čestmír a Jaroslav jsou skvělí učitelé. Dokáží frekventanty kurzu nadchnout svým přístupem. Je znát, že jógu nejen učí, ale hlavně ji sami žijí už spoustu let. Mají co předat a vědí, jak to předat. Zejména jsem ocenila jejich tradiční pojetí jógy, které je mnohem širší, než jen cvičení ásan a dechové praktiky. Z kurzu si odnáším nově otevřené obzory, které jsou téměř nedozírné, a taky mnoho konkrétních postupů, které jsem zařadila do svého každodenního života.
Jindřiška Štemberová absolventka kurzu Instruktor jógy
Víkend byl skvělý, poučný, Čestmír je velmi moudrý a dobrý muž. Víkend s ním je pro mě velmi přínosný. Těším se na příště.    

Kurz naplnil má veškerá očekávání. Učitel (Čestmír) je velice empatický člověk, schopen rozvinout touhu po poznání, vzdělávání a tím také dokázat, že systém Joga v denním životě je reálná cesta, kterou se může každý z nás vydat. Ze srdce Vám za kurz i za učitele děkuji.

LV