Informace o kurzu Učitel jógy
v Praze, Brně a Ostravě

Instruktor jógy (Učitel jógy)

za 18 900 Kč

Kurz instruktora jógy je vhodný pro všechny nadšence do cvičení jógy, ale i pro všechny, které zajímá zdravá strava a cvičení! Pokud byste se chtěli živit například jako instruktor jógy, máte šanci. Úspěšný absolvent našeho kurzu získá osvědčení o rekvalifikaci, které je podkladem pro získání živnostenského listu. Kurz je akreditovaný MŠMT (046/2016-50), lze ho tedy studovat jako kurz rekvalifikační - hrazený Úřadem práce.

Kurz se skládá ze šesti specializačních víkendů jednou měsíčně v sobotu a neděli od 9:00 do 18:00 a dalších seminářů společných s ostatními kurzy Improve Academy.

Minimum pro získání osvědčení s celostátní platností je obvyklých 150 hodin výuky.

 • 50 hodin teorie - anatomie a fyziologie, sportovní trénink, hygiena sportu a výživa, psychologie a pedagogika, první pomoc.
 • 100 hodin praxe - Filosofie jógy, Východní kosmologie a cesty jógy, Cvičení dechu a pranájáma, Průpravná cvičení, Očistné techniky (krije), Jógové pozice (ásány) a jógové sestavy, Relaxační a koncentrační techniky, Základy rehabilitačního cvičení, Osobnost instruktora jógy, Analyzované výstupy studentů).
 • Závěrečná zkouška - praktická a teoretická část, ukázka vybrané sekvence, techniky.

 

Výhody našeho kurzu instruktora jógy

 

Akreditováno MŠMT
Akreditace od MŠMT (Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy) Vám zaručuje standard, který je na kurz kladen. Po absolvování kurzu a úspěšném složení zkoušky dostanete certifikát, který Vám díky akreditaci poslouží jako podklad pro získání živnostenského listu. S ním se můžete věnovat tréninku vlastních klientů. Díky tomu, že je náš kurz rekvalifikační, může Vám být uhrazen Úřadem práce. Pro více informací nebo pro pomoc s potřebnými dokumenty nás neváhejte kontaktovat.
Termíny kurzů

Současné i budoucí studentky a studenti,

omlouváme se za zrušení většiny plánovaných termínů výkuky (V1 - V6) ve všech třech městech. Je to důsledek vládních opatření, která musíme respektovat. Nové termíny vyhlásíme, jakmile nám to situace umožní a každého z vás o nich budeme ihned informovat.

Děkujeme vám za vaši laskavou trpělivost. Potřebujete-li cokoli upřesnit, volejte koordinátorce Soně - 724 002 921.

 

PRAHA 2021

jarní běh začíná 27. - 28. 3.

 

BRNO 2021

jarní běh začíná 20. - 21. 3.

 

OSTRAVA 2021

Kapacita jarního kurzu 2021 je naplněna. Zájemci o studium kurzu Instruktor jógy v Ostravě můžete si vyplněním přihlášky rezervovat místo na podzim 2021. Více informací - koordinátorka Soňa 724 002 921.

Změna termínů vyhrazena

Komplexní studium
Instruktorský kurz jógy se dotýká i dalších témat a oborů, které by měl každý úspěšný instruktor znát. Naučíte se například sestavit výživový plán na míru (kurz Poradce pro výživu), techniky rehabilitačního cvičení.
Individuální přístup

Společně se pokusíme najít možnost, jak kurz a jeho průběh přizpůsobit Vašim možnostem a jak vás nejlépe dovést k úspěšné závěrečné zkoušce.

Tým odborníků

Na kurzu se podílí špičky v oboru, nebo jejich nejlepší žáci. Odbornou záštitou kurzu je Čestmír Potoček, který má přes 30 let zkušeností v józe, učil se v různých školách, setkal se osobně s několika guru. I ostatní členové lektorského sboru jsou dlouholetí praktici s nadstandardním vzděláním. Duchověděc Tomáš Zemčík v ostravském kurzu,  Alice Tvarůžková a Elena Kianičková v brněnském kurzu.

Autentické prostředí

Duchovní škola Rezonance - Praha

Studio Tlukot - Brno

Shanti yoga - Ostrava

Víceúrovňový kurz

Základní jógový kurz bez akreditace pro jógové nadšence, v rozsahu čtyř jógových víkendů bez zakončení zkouškou včetně volného vstupu na další přednášky jako první pomoc, tčm, psychologie, anatomie a jídelníčky, s možností navázat na instruktorský kurz II. třídy.

Instruktor jógy II. třídy - akreditace MŠMT, v rozsahu 150 hodin, povinná praxe, všeobecná část, seminární práce a závěrečná zkouška.

Nadstavba na 200h

Studijní materiály v ceně

Každý student získá výukové materiály v elektronické podobě. V případě, že by chtěl materiály tištěné, je možno si je u nás zakoupit.

Slevy pro absolventy

Absolventům se otevírají dveře dalšího vzdělávání se slevou jak formou nástaveb ke kurzům, tak formou workshopů, které prohlubují již tak obsáhlé znalosti.

Obsah kurzu učitele jógy

 • Jógové pozice/ásany.
 • Jógové sestavy.
 • Průpravná cvičení.
 • Spinální cvičení.
 • Práce s dechem.
 • Očistné techniky (krije).
 • Relaxační a koncentrační techniky.
 • Vše o osobnosti lektora jógy.
 • Sestavení stravovacího plánu dle východní medicíny, sestavení cvičebního plánu a základy rehabilitačního cvičení.
 • Základy anatomie a fyziologie.

Absolvujete také seminář pedagogiky a psychologie, první pomoci.

 

Kurz učitele jógy se navíc prolíná i s dalšími učebními programy - dbáme na provázanost ve všech úrovních. Všechny tři pilíře, fitness, jóga i výživa, se prolínají. Vše je o souvislostech. Každý náš student, ať už si vybere jakýkoliv obor, se v kurzu setká i s ostatními dvěma, plus má možnost navštěvovat různé zajímavé semináře. Navíc se tedy naučíte i:

 • Rehabilitační techniky, které pomáhají odstranit bolesti zad a krční páteře.
 • Sestavit jídelníček na míru.
 • Sestavení tréninkového plánu na míru.

Kurzem Instruktor jógy vás provedou

Čestmír Potoček
odborná záštita, lektor

Alice Tvarůžková
garantka brněnského kurzu, lektorka

Mgr. Tomáš Zemčík, PhD.
lektor

Marta Nováková
lektorka

Lucie Procházková
lektorka

Elena Kianičková
lektorka

Mgr. Stanislav Machač, Ph.D.
lektor

Jan Hlaveš
lektor anatomie

Mgr. Ing.arch. Zdeněk Černý
lektor

Mgr. Klára Šimečková, Ph.D.
lektorka

Petra Šebková
ayurveda

Věra Maníková
tradiční čínská medicína

Mgr. Iva Petrová
lektorka

Mgr. Milan Fujda, Ph.D.
lektor

Lektorský sbor doplňují odborníci svého (přednášeného) oboru - v Brně filosofii přednáší filosof, religionista a jogin Mgr. Milan Fujda, Ph.D., psychologii psychoterapeutka a joginka Mgr. Jitka Balášová, Seminář Ayurveda ajurvédská masérka a kuchařka Petra Šebková, v Ostravě seminář psychologie vede PhDr.  Iva Jašková, seminář Ajurvédy vede masérka a bylinářka Romana Farná.

Reference

caret-down caret-up caret-left caret-right
Hana Kasperlíková absolventka kurzu Instruktor jógy v Brně
Milá Alice a Eleno, ozývám se po trochu delší době, a to schválně, protože jsem chtěla nechat uležet ty extrémně pozitivní emoce z proběhlého kurzu. Nicméně i po této době hodnotím celý kurz jako naprosto úžasný.Nicméně i po této době hodnotím celý kurz jako naprosto úžasný. A na té vysoké kvalitě máte jednoznačně zásluhu vy dvě. Velmi oceňuji vaši schopnost vysvětlit principy pohybu, v podstatě jsem poprvé v životě pochopila, co je stabilizační systém. Vedení vašich lekcí bylo naprosto jasné, systematické a inspirativní. Velmi příjemná mi byla i vaše lidská stránka. Je z Vás cítit velká pokora a poctivost, s kterými k józe přistupujete. I z tohoto důvodu byla naše skupina tak harmonická, přinesly jste nám opravdu pozitivní klima. Co se týká ještě kurzu jako takového (který jinak opravdu hodnotím velmi kladně), slušel by mu větší rozsah. Při vaši preciznosti, se kterou věci vysvětlujete, by bylo vhodných více seminářů. Je mi ovšem jasné, že to není dost možné a že navíc toto ani nemůžete ovlivnit. Jsem ráda, že jsem vás obě poznala. Je skvělé vidět, že jsou na správných místech správní lidé.
Renata Černá absolventka kurzu Instruktor jógy

Kurz instruktor jógy u Improve Academy v Praze mi pomohl posunout se v józe dál, více než jsem očekávala. Nejdříve jsem chtěla kurz absolvovat pouze pro sebe a zlepšit své znalosti a dovednosti ohledně jógy. Na tomto kurzu jsem ale měla možnost vyzkoušet si vést lekce pod dohledem pana učitele Čestmíra Potočka. Proto jsem se rozhodla, že chci své zkušenosti s radostí předávat dál. Kurz pod vedením pana Čestmíra Potočka doporučuji všem, a to nejen pro jeho milý a vstřícný přístup, ale také proto, že je zde možnost vyzkoušení si vedení lekce a to je myslím si velmi dobrá zkušenost. Nyní se po absolvování kurzu instruktor jógy věnuji lektorování individuálních kurzů a do budoucna připravuji vlastní kurzy jógy pro veřejnost.

Jindřiška Štemberová absolventka kurzu Instruktor jógy
Víkend byl skvělý, poučný, Čestmír je velmi moudrý a dobrý muž. Víkend s ním je pro mě velmi přínosný. Těším se na příště.

Místo výuky kurzu učitele jógy

Praha

Kurz Učitel jógy v Praze

Brno

Kurz Učitel jógy v Brně

Teoretická výuka + praxe: Studio Tlukot, Novobranská 4Vyplňte prosím všechny údaje označené *

Po zapracování přihlášky dostanete detailní informace ke zvolenému kurzu a jeho průběhu. Přihlášení do kurzu se stává závazným (tzn. také podléhajícím storno poplatkům) až po jeho zaplacení a důkladném prostudování Instrukcí z Vaší strany. Přihlášku vyplňte prosím správně, diakriticky včetně interpunkce, tyto údaje jsou použity i na závěrečné osvědčení s celostátní platností!

Pokud nebude kurzovné uhrazeno do 3 pracovních dní od data podání přihlášky, bude přihláška automaticky vyřazena z naší evidence a Vaše místo v kurzu připadne dalšímu zájemci.

Kurz *
Jarní kurzy jsou naplněné, můžete si rezervovat místo v kurzech podzimních.

Umístění kurzu *

Titul *

Jméno a příjmení *

Adresa (Ulice, město, PSČ)*

Telefon *

E-mail *

Datum narození *

Místo narození *

Dosažené vzdělání *

Vzkaz

Odkud jste se o nás dozvěděli?

 

 

 

Odesláním přihlášky souhlasíte se zpracováním osobních údajů - V souladu se zněním Zákona o ochraně osobních údajů č. 101/2000 Sb. odesláním poskytuji souhlas s použitím osobních údajů, obsažených v přihlášce firmy Improve Academy s.r.o., pro účely interního zpracování a uchování v personální databázi.